Biz Kimiz

Bünsa Döküm Makina Alet Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kayseri’nin Bünyan ilçesinde kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda farklı olan ortaklık yapısı ve faaliyet alanları 1990’lı yıllarda son şeklini almış ve Bünsa çelik bilya ve grit üretimine geçmiştir.

Bünsa’nın bünyesinde, Türkiye demir çelik ve döküm sektörlerinde 1960’lardan gelen engin bir tecrübe mevcuttur. Ülkemizin kalkınma hamleleri yaptığı yıllarda sektöre tüm dünyanın tecrübesini taşıyan kurucularımız, daha sonra kendi deneyimlerini Bünsa’da üretime dökerek ülke ekonomisine katkılarını sürdürmektedir.

% 100 yerli sermaye, yerli teknoloji ve yerli işgücü ile kurulan ve işlemekte olan Bünsa Türkiye’nin ilk ve tek çelik grit üreticisidir. Bünsa’nın ürünleri olan çeşitli boyutlardaki çelik bilya ve çelik grit, birçok sektörde kullanılmaktadır. Bunlar arasında döküm, kaplama, gemi inşa, baraj bakım, granit üretim ve çeşitli imalat sanayi dalları önde gelir. Bilya ve gritin kullanım alanları arasında kum giderme, çapak temizleme, oksit giderme, yüzey hazırlama, gerilim giderme, taş yüzey eskitme ve granit blok kesimi vardır.

Bünsa Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına kendi üretimi, yüksek kaliteli martenzitik yapıda çelik bilya ve çelik grit satmaktan gururludur.